Jak usprawnic inwestycje

Jak usprawnic inwestycje poprzez pozwolenie na budowę

Zdjęcie z: archman.pl

Nie od dziś wiadomo, że okres realizacji inwestycji w naszym kraju jest bardzo długi.jak wybrać ubezpieczenie samochodu Począwszy od projektu budowlanego, poprzez pozwolenie na budowę, po samą budowę obiektu – wszystko to trwa kilka lat. Zmiana przepisów budowlanych, a w tym m.in. prawa budowlanego i ustawy o planowaniu przestrzennym mogłaby się przyczynić do znacznego skrócenia całej procedury. Złożoność i ilość przepisów powoduje, że uzyskanie pozwolenia na budowę jest procesem bardzo długim i skomplikowanym. Niejednoznaczne zapisy w ustawach powodują, że przepisy są różnie interpretowane i wiele spraw ma swój finał przed sądem. Wszystko to trwa bardzo długo, a mogłoby znacznie krócej – wystarczyłoby wprowadzić jasne przepisy i zmniejszyć ilość formalności koniecznych do załatwienia.

Jak usprawnic inwestycje Kolejnym czynnikiem, który
Zdjęcie z: opalenica24.info

Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do hamowania rozwoju branży budowlanej są wysokie podatki i koszty pracy. Zatrudnienie specjalistów z danej dziedziny wiąże się ze znacznym kosztem, który mógłby dla przedsiębiorcy być niższy, gdyby zmieniono przepisy prawa pracy i ograniczono ilość podatków, które pracodawca musi odprowadzić. Wysokie podatki, którymi obłożone są wszystkie produkty i usługi powodują, że nie każdego stać na realizację nowych inwestycji, począwszy od budowy własnego domu, a skończywszy na dużych realizacjach związanych z rozbudową zakładów pracy. Każdy wie, że budowa choćby niewielkiego obiektu jakim jest dom mieszkalny jednorodzinny wiąże się z ogromnymi kosztami, na który wielu ludzi nie stać.

Koszt kredytów hipotecznych również jest bardzo wysoki, co w połączeniu z niestabilnym rynkiem pracy powoduje, że wielu ludzi nie stać na kredyt lub po prostu boją się go zaciągać. Uwzględnienie wszystkich powyższych czynników i wprowadzenie stosownych zmian w przepisach prawa na pewno spowodowałoby jeszcze większe ożywienie na rynku budowlano – inwestycyjnym.

oc zwyżka za wiek - autor wpisu