Jak zostać członkiem stowarzyszenia budowlanego

Jak zostać członkiem stowarzyszenia budowlanego

Członek

Polskie Izby Inżynierów i Architektów Budownictwa zrzeszają projektantów i kierowników działających w branży budowlanej.

Członkiem regionalnego oddziału izby zostaje każdy posiadający uprawnienia budowlane chcący wykonywać samodzielne funkcje techniczne – tj. projektować lub sprawować frezowanie Wrocław nadzór nad realizacją inwestycji jako kierownik budowy.

Przynależność w tych instytucjach jest obowiązkowa dla wszystkich wyżej wymienionych osób. Oprócz tych ogólnopolskich izb istnieje szereg stowarzyszeń i instytucji skupiających wokół siebie specjalistów z branży budowlano – inwestycyjnej.

Przynależność do tych organów jest dobrowolna i nie wynika z przepisów prawa – tak jak jest to w przypadku izb wymienionych na początku. W większości przypadków – aby zostać członkiem, wystarczy wypełnić i przesłać odpowiednią deklarację. Są też takie, w których koniecznym jest opłacanie symbolicznych kwot w ramach składek członkowskich. Przynależność do takiej organizacji bądź stowarzyszenia wiąże się z szeregiem przywilejów.

Można uczestniczyć w branżowych konferencjach i szkoleniach, wymieniać się z innymi członkami wiedzą i doświadczeniem, otrzymywać darmowe czasopisma wydawane przez stowarzyszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.