Jak usprawnić inwestycje

Jak usprawnić inwestycje

inwestycja

Nie od dziś wiadomo, że okres realizacji inwestycji w naszym kraju jest bardzo długi.

Począwszy od projektu budowlanego, poprzez pozwolenie na budowę, po samą budowę obiektu – wszystko to trwa kilka lat. Zmiana przepisów budowlanych, a w tym m.in. prawa budowlanego i ustawy o planowaniu przestrzennym mogłaby się przyczynić do znacznego skrócenia całej procedury.

Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do hamowania rozwoju branży budowlanej są wysokie podatki i koszty pracy. Zatrudnienie specjalistów z danej dziedziny wiąże się ze znacznym kosztem, który mógłby dla przedsiębiorcy być niższy, gdyby zmieniono przepisy prawa pracy i ograniczono ilość podatków, które pracodawca musi odprowadzić. Wysokie podatki, którymi obłożone są wszystkie produkty i usługi powodują, że nie każdego stać na realizację nowych inwestycji, począwszy od budowy własnego domu, a skończywszy na dużych realizacjach związanych z rozbudową zakładów pracy. Każdy wie, że budowa choćby niewielkiego obiektu jakim jest dom mieszkalny jednorodzinny wiąże się z ogromnymi kosztami, na który wielu ludzi nie stać.

Koszt kredytów hipotecznych również jest bardzo wysoki, co w połączeniu z niestabilnym rynkiem pracy powoduje, że wielu ludzi nie stać na kredyt lub po prostu boją się go zaciągać. Uwzględnienie wszystkich powyższych czynników i wprowadzenie stosownych zmian w przepisach prawa na pewno spowodowałoby jeszcze większe ożywienie na rynku budowlano – inwestycyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.